Середа, 06.07.2022, 10:28
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна Новини, актуальна інформація Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас на сайті Управління освіти Первомайської міської ради!!!.
Меню сайта
Статистика сайту

До уваги спілчан!

21 листопада 2019 року відбувся VIIІ пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Учать у роботі заходу взяли заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, заступник Голови Федерації професійних спілок України Євген Драп’ятий.

На обговорення було винесено одне головне питання – хід виконання Основних напрямів діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки.

Відкрив роботу пленуму Голова Профспілки – Георгій Труханов і поінформував про виконання цього основного документу, який скеровує дії галузевої Профспілки на 2016-2020 роки.

Дії ЦК Профспілки у цей період спрямовувалися на фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. Для цього були задіяні усі інструменти – від переговорного процесу і засідань десятків робочих груп – до протестних дій. І за останні 4 роки відбулося 16 акцій протесту під стінами Уряду, Парламенту, НКРЄ.

За ці роки фахівцями організації було опрацьовано кілька сотень законопроектів, внесено пропозиції до 375 постанов Кабміну та 305 наказів галузевого Міністерства, розглянуто понад 1000 скарг та заяв від спілчан. Також надавалися численні пропозиції Профспілки до ФПУ, СПО об’єднань профспілок, міністерств та відомств, Уряду та Верховної Ради України.

Серед них основні – це належне фінансування галузі та забезпечення державою гарантій у сфері освіти; безоплатна освіта незалежно від місця проживання учнів; недопущення ліквідації навчальних закладів, особливо у сільській місцевості; забезпечення у повному обсязі видатків на потреби загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів; забезпечення оплати праці на основі ЄТС з установленням базового окладу (ставки) працівника І тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати; підвищення престижу праці освітян; підвищення рівня стипендій студентів та учнів ПТНЗ тощо.

Заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій поінформувала пленум про основні аспекти освітянського бюджету та видатки на освіту у 2020 році.

Також вона наголосила, що будь-яка складна ситуація вирішуються за столом переговорів і підкреслила, що на останніх робочих групах спільно з представниками Профспілки вдалося досягти консенсусу у питаннях оплати праці у новому законопроекті про середню освіту і профільний Комітет готовий прислухатися до цих напрацювань.

Під час спілкування з учасниками засідання вона передала чітку позицію Міністерства щодо субвенції на оплату праці освітянами: спочатку повна виплата заробітної плати, 30%-вих надбавок, а потім скеровувати кошти на решту потреб навчально-виховного процесу.

Насамкінець вона наголосила, сьогодні одне з ключових завдань профільного міністерства – повернути довіру до наших учителів і підняти їх статус на державному рівні.

Заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий розповів про діяльність Федерації на сучасному етапі та зупинився на ключових проблемних питаннях – діяльність фондів соціального страхування та непростий діалог із владними інституціями.

Завершуючи роботу Георгій Труханов підкреслив, що забезпечення прав та гарантій освітян та студентської молоді – ключове питання діяльності організації на усіх рівнях. Профспілка розуміє і підтримує якісні зміни в освітньому процесі, але з реальним фінансовим підґрунтям. Лише так реформи будуть успішними і підтримані педагогами.

( За матеріалами сайту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України)

 


Профспілки виходять на протест!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

· за підвищення рівня зарплат і пенсій;

· проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

· врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

· STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ:

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

– прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

– мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

( За матеріалами сайту ЦК Профспілки працівників освіти і науки)


       

Профспілка наполягає на підвищенні зарплати педпрацівникам дошкільної, позашкільної та профосвіти.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Федерації профспілок України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

        У листі зазначається, що під час підготовки та опрацювання численних проектів постанови, не погоджуючи їх, ЦК Профспілки неодноразово вносив пропозиції про прийняття Урядом рішення про одночасне підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2018 року.

        Не прийняття відповідного урядового рішення призвело до порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян і викликало справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою владою їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинило конфліктні ситуації в колективах, про що застерігала у своїх зверненнях профспілка.

       Зважаючи на норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22,ЦК Профспілки, на вимогу значної чисельності педагогічних працівників, а також профспілкових організацій, як представників їхніх прав та інтересів, просить вжити заходів для підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та професійно-технічної освіти з 1 вересня 2018 року.

( За матеріалами сайту ЦК Профспілки працівників освіти і науки)


Всеукраїнські змагання з шахів

        З 1 по 3 березня 2018 року у м. Києві відбулися Всеукраїнські змагання з шахів серед працівників освіти – членів Профспілки працівників освіти і науки України, в яких взяли участь 20 збірних команд з областей України. Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли педагоги нашого міста:

 • Саковський Сергій Володимирович, директор ЗОШ  І-ІІІ ступенів №5;

 • Гребещенко Альона Федосіївна, вчитель ЗОШ  І-ІІІ ступенів №5;

 • Мордвіна Інна Сергіївна, вчитель НВК «ДНЗ–ЗОШ І ступеня №2»;

 • Петренко Сергій Володимирович, тренер-викладач ДЮСШ.

За підсумками трьох днів змагань переможцем визнано команду Чернігівської області, ІІ місце здобула команда Одеської області, ІІІ місце – у міста Києва.

Команда Миколаївщини посіла почесне 12 місце, обійшовши сильних шахістів з Львівської, Київської, Івано-Франківської, Чернівецької  та інших областей.

Крім того Петренко С.В. взяв участь у сеансі одночасної гри у шахи з міжнародним гросмейстером Спартаком Височиним, який грав одночасно на 20-ти дошках.

За активну участь у змаганнях із шахів нашу команду було відзначено Дипломом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Федерації шахів України. Вітаємо наших колег і бажаємо їм подальших успіхів та перемог!

   

Голова міської організації Профспілки освітян Ірина Сисоєва

 


Шановні колеги!

Доводимо до Вашого відома лист ЦК Профспілки до Прем'єр-міністра України В.Гройсмана. Переглянути


Шановні  колеги!

Неоціненим  багатством освітянської галузі Миколаївщини є її працівники.

 І турбота про них – це найголовніша мета освітянської Профспілки.

        Звіт про роботу обласного комітету Профспілки – це, в першу чергу, завдання перед працівниками обласного комітету Профспілки, всім профспілковим активом області врахувати невирішені  проблеми та не припізнятись робити добро задля людей, які так цього потребують.

        На початку нового року ми традиційно підбиваємо підсумки та аналізуємо здобутки року, що минув.

2017 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Тож діятимемо так, щоб кожний член Профспілки відчував захищеність своїх прав та інтересів на всіх рівнях!

З повагою,  Голова обласної організації Профспілки   Віра Михайлівна Оборонько.

Завантажити звіт


Профспілка освітян Первомайська – одна з кращих  в області!

10 січня 2018 року на розширеному засіданні президії обкому Профспілки було затверджено Рейтинг районних та міських організацій Профспілки за підсумками роботи по виконанню Основних напрямків Профспілкової діяльності у 2017 році. Переможці були нагороджені Почесними знаками обласної організації Профспілки.

        Серед кращих і наша міська організація Профспілки працівників освіти та науки.

Вітаємо усіх спілчан з почесною нагородою і бажаємо подальших успіхів та досягнень! 

 


   

 Вимоги ФПУ до органів державної влади

 1. У Державному бюджеті України на 2018 рік встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму - не менш ніж 4023 грн.

Гарантувати фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації за рахунок коштів Державного бюджету України для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з метою забезпечення їх сталої роботи та недопущення заборгованості із заробітної плати і стипендій.

 1. Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
 2. Погасити до кінця року заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.
 3. Зупинити деіндустріалізацію України, прийняти Програму розвитку промислового комплексу, зберегти трудовий потенціал і його підготовку до роботи в нових конкурентних умовах.

Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%, 26 млн. громадян працездатного віку мають право на працю і гідне життя.

 1. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
 2. Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов'язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб).
 3. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.

25 жовтня 2017 року, відповідно до плану роботи обласного комітету Профспілки, на базі Первомайського ДНЗ №24 «Гвоздичка» відбувся регіональний (кущовий) семінар голів районних, міських організацій профспілки працівників освіти «Шляхи зміцнення первинних профспілкових організацій як основи діяльності Профспілки».

        У роботі семінару взяли участь Максимова Г.М., заввідділом обкому профспілки, Муравська І.О., голова Кривоозерської районної організації Профспілки працівників освіти, координатор семінару; Майстренко С. І., голова Южноукраїнської міської організації Профспілки працівників освіти;  Фасій К.В., голова Врадіївської районної організації Профспілки працівників освіти; Вороніна Л.П., голова Первомайської районної організації Профспілки працівників освіти; Остапенко Г.Ф. начальник управління освіти Первомайської міської ради.

        Про стан галузі «Освіта» у Первомайську проінформувала начальник управління освіти Остапенко Г.Ф., а голова Первомайської міської організації профспілки працівників освіти  Сисоєва І.В. презентувала досвід роботи з теми «Робота первинної профспілкової організації як показник ефективності діяльності міської організації профспілки».

        У ході семінару учасники створили «килимок думок» про мотивацію та її необхідність для збільшення профспілкового членства; пройшли навчання основам органайзингу.

        Значну практичну спрямованість мала запропонована профактиву ділова гра за кейс-методом «Основні повноваження профспілкового активу, які сприяють ефективній реалізації завдань Профспілки».

        Крім того, для учасників заходу було проведено наратив «Вплив лідера на формування мотивації»  та презентовано досвід роботи профкому ДНЗ №4 щодо форм і методів інформування членів Профспілки.

        Отже, учасники заходу отримали багато корисної інформації, відкрили нові форми роботи зі спілчанами, активно попрацювали і просто гарно й насичено провели час.

     


Шануємо Учителя свого!

        Відповідно до плану роботи обкому Профспілки на 2017 рік протягом квітня-травня проходить обласний конкурс на кращий матеріал з теми  «Шануємо Учителя свого!». Участь у міському етапі зазначеного конкурсу взяли дев’ять загальноосвітніх закладів.   Пропонуємо Вашій увазі надані матеріали.

ЗОШ№3         ЗОШ№4          ЗОШ№5         ЗОШ№7

ЗОШ№9         ЗОШ№11          ЗОШ№12         ЗОШ№15        Гімназія


Проект Трудового кодексу України вийшов на фінішну пряму

        15 березня 2017 року профільний Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув пропозиції тристоронньої робочої групи щодо врахування поправок народних депутатів до проекту Трудового кодексу №1658 під час підготовки його до другого читання.

        Спільний представницький орган всеукраїнських профоб’єднань голосами чотирьох із п’яти об’єднань підтримав проект Кодексу, схвалений у першому читанні, і делегував своїх представників до складу тристоронньої робочої групи з підготовки проекту до другого читання. 14 березня було проведено узгоджувальну нараду сторін соціального діалогу, на якій було розглянуто низку пропозицій від профспілок, роботодавців та Міністерства соціальної політики України щодо яких було також прийнято окремі рішення. У нараді взяли участь співголова робочої групи Комітету від профспілок Сергій Українець та Голова ФПУ Григорій Осовий.

        У проекті збережено переважну більшість норм, які дозволяють захистити права працівника за допомогою професійних спілок, розширено громадський контроль профспілки за додержанням трудового законодавства та роль колективних договорів. Також враховані пропозиції Профспілки щодо неврахування під час обчислення заробітної плати деяких виплат, з тим щоб забезпечити більш високий рівень гарантій мінімальної заробітної плати для працівника, та внесено додаткове право працівника відмовитися від виконання роботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі.

         Профспілкові об’єднання, Федерація профспілок України ще раз проведуть детальну експертну оцінку проекту, обговорення з профспілковим активом питань реалізації завдяки народним депутатам поправок, які не знайшли підтримки двох інших сторін діалогу.

        Після опрацювання Головним юридичним управлінням Верховної Ради України проект передається профільним Комітетом для розгляду Верховною Радою України орієнтовно у травні – червні 2017 року.

 

( За матеріалами сайту обкому)

 

Вхід на сайт
Пошук

Календар
«  Липень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Заклади освіти ПТГ у WEB-просторі
Архів записів
Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтів - uCoz