Середа, 06.07.2022, 09:13
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна Закони України, документи МОН Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас на сайті Управління освіти Первомайської міської ради!!!.
Меню сайта
Статистика сайту

Закони

 

http://osvita.ua/legislation/law/

 
Дошкільна освіта
 

http://osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/

 

 

Порядок оформлення документів на відкриття приватного закладу дошкільної освіти

Нормативно-правові документи для відкриття  ЗДО

Постанова Кабінету Міністрів України №1187 від 30.12.2015 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти».

Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №305 від 12.03.2003.

Закон України «Про дошкільну освіту», у тому числі статтею 19 Закону України «Про дошкільну освіту», де передбачено, що Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, обласні, районні державні адміністрації та підпорядковані їм управління освіти, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування у системі дошкільної освіти, мають у межах своєї компетенції не тільки забезпечення реалізації державної політики в сфері дошкільної освіти на відповідній території, але й проводять ліцензування приватних дошкільних навчальних закладів, юридичних і фізичних осіб на право надання освітніх послуг.

Закон України «Про освіту».

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

 

Покрокова інструкція 

відкриття приватного закладу дошкільної освіти

Крок 1

Особа, яка прийняла рішення про відкриття приватного закладу дошкільної освіти, має насамперед визначитись із приміщенням, у якому буде засновано заклад, та ознайомитись з переліком документів, що необхідні для відкриття закладу:

Приміщення для дитячого садка повинно відповідати цілому ряду вимог, описаних в «Державних будівельних нормах» та загальноприйнятих санітарних правилах. Згідно з ними, в ролі дитячого саду не можуть виступати будинки, біля яких ближче ніж за 50 метрів розташовані автостоянки, гаражі, автостради, заправки та інші екологічно шкідливі об'єкти. У самому приміщенні стеля має бути мінімум в три метри заввишки, підвіконня – мінімум на 60 см вище від підлоги, а більшість вікон має виходити на південь і схід. Підлога повинна мати утеплену основу, а стіни бути стійкими до вологи.

Потрібно підрахувати, яка площа приміщення знадобиться, виходячи з кількості вихованців: для дотримання норм кількість дітей потрібно помножити на сім (вісім) квадратних метрів. Приміщення у дитсадку також регламентовані: обов'язково наявність окремих роздягальні, спальні та ігрової кімнати.

Крок 2

Проаналізувати наявність:

необхідної навчально-методичної та матеріально-технічної бази;

педагогічних кадрів;

дотримання санітарно-епідеміологічних вимог до закладу дошкільної освіти усіх форм власності (створених у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях), виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я дітей.

Крок 3

Звернутись, за необхідністю, до обласних, Київської міської державних адміністрацій – за консультацією з приводу відкриття приватного закладу дошкільної освіти, порядку оформлення документів, форми заяви тощо, або скористатись ресурсом.

Крок 4

Здобувач ліцензії разом із заявою про отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності подає:

копії установчих документів юридичної особи (статут) або копію положення про структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права або фізичну особу - підприємця, основним видом діяльності яких є освітня діяльність;

письмове зобов’язання щодо матеріально-технічного, кадрового та навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти, фізичної особ - підприємця або структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, у тому числі у частині забезпечення безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці;

копії документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти);

опис документів, що подаються закладом дошкільної освіти, фізичною особою - підприємцем або структурним підрозділом юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, для одержання ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, у двох примірниках.

Фізична особа - підприємець додатково подає:

копії сторінок паспорта, на яких зазначені прізвище, ім’я по батькові, серія, номер паспорта, коли і ким виданий, місце проживання;

копії документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації;

копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або копію відповідної сторінки паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

медичну довідку встановленого зразка.

Для фізичної особи - підприємця, який самостійно надає освітні послуги за рівнем дошкільної освіти,  обов’язкова наявність відповідної фахової освіти і медичної довідки встановленого зразка.

Відповідно до Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», орган ліцензування протягом трьох робочих днів із дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду, і в разі їх наявності ухвалює відповідне рішення.

У разі встановлення відсутності підстав для відмови у видачі ліцензії під час розгляду заяви про отримання ліцензії, орган ліцензування ухвалює рішення про видачу ліцензії.

 

Середня освіта

 

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/

 

 

 

Позашкільна освіта

 

http://osvita.ua/legislation/pozashk_osv/

Вхід на сайт
Пошук

Календар
«  Липень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Заклади освіти ПТГ у WEB-просторі
Архів записів
Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтів - uCoz