П`ятниця, 21.09.2018, 23:09
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна Новини, актуальна інформаціяРеєстраціяВхід
Вітаємо Вас на сайті Управління освіти Первомайської міської ради!!!.
Меню сайта
Статистика сайту


 

Всеукраїнські змагання з шахів

        З 1 по 3 березня 2018 року у м. Києві відбулися Всеукраїнські змагання з шахів серед працівників освіти – членів Профспілки працівників освіти і науки України, в яких взяли участь 20 збірних команд з областей України. Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли педагоги нашого міста:

 • Саковський Сергій Володимирович, директор ЗОШ  І-ІІІ ступенів №5;

 • Гребещенко Альона Федосіївна, вчитель ЗОШ  І-ІІІ ступенів №5;

 • Мордвіна Інна Сергіївна, вчитель НВК «ДНЗ–ЗОШ І ступеня №2»;

 • Петренко Сергій Володимирович, тренер-викладач ДЮСШ.

За підсумками трьох днів змагань переможцем визнано команду Чернігівської області, ІІ місце здобула команда Одеської області, ІІІ місце – у міста Києва.

Команда Миколаївщини посіла почесне 12 місце, обійшовши сильних шахістів з Львівської, Київської, Івано-Франківської, Чернівецької  та інших областей.

Крім того Петренко С.В. взяв участь у сеансі одночасної гри у шахи з міжнародним гросмейстером Спартаком Височиним, який грав одночасно на 20-ти дошках.

За активну участь у змаганнях із шахів нашу команду було відзначено Дипломом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Федерації шахів України. Вітаємо наших колег і бажаємо їм подальших успіхів та перемог!

   

Голова міської організації Профспілки освітян Ірина Сисоєва

 


Шановні колеги!

Доводимо до Вашого відома лист ЦК Профспілки до Прем'єр-міністра України В.Гройсмана. Переглянути


Шановні  колеги!

Неоціненим  багатством освітянської галузі Миколаївщини є її працівники.

 І турбота про них – це найголовніша мета освітянської Профспілки.

        Звіт про роботу обласного комітету Профспілки – це, в першу чергу, завдання перед працівниками обласного комітету Профспілки, всім профспілковим активом області врахувати невирішені  проблеми та не припізнятись робити добро задля людей, які так цього потребують.

        На початку нового року ми традиційно підбиваємо підсумки та аналізуємо здобутки року, що минув.

2017 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Тож діятимемо так, щоб кожний член Профспілки відчував захищеність своїх прав та інтересів на всіх рівнях!

З повагою,  Голова обласної організації Профспілки   Віра Михайлівна Оборонько.

Завантажити звіт


Профспілка освітян Первомайська – одна з кращих  в області!

10 січня 2018 року на розширеному засіданні президії обкому Профспілки було затверджено Рейтинг районних та міських організацій Профспілки за підсумками роботи по виконанню Основних напрямків Профспілкової діяльності у 2017 році. Переможці були нагороджені Почесними знаками обласної організації Профспілки.

        Серед кращих і наша міська організація Профспілки працівників освіти та науки.

Вітаємо усіх спілчан з почесною нагородою і бажаємо подальших успіхів та досягнень! 

 


   

 Вимоги ФПУ до органів державної влади

 1. У Державному бюджеті України на 2018 рік встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму - не менш ніж 4023 грн.

Гарантувати фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації за рахунок коштів Державного бюджету України для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з метою забезпечення їх сталої роботи та недопущення заборгованості із заробітної плати і стипендій.

 1. Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
 2. Погасити до кінця року заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.
 3. Зупинити деіндустріалізацію України, прийняти Програму розвитку промислового комплексу, зберегти трудовий потенціал і його підготовку до роботи в нових конкурентних умовах.

Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%, 26 млн. громадян працездатного віку мають право на працю і гідне життя.

 1. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
 2. Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов'язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб).
 3. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.

25 жовтня 2017 року, відповідно до плану роботи обласного комітету Профспілки, на базі Первомайського ДНЗ №24 «Гвоздичка» відбувся регіональний (кущовий) семінар голів районних, міських організацій профспілки працівників освіти «Шляхи зміцнення первинних профспілкових організацій як основи діяльності Профспілки».

        У роботі семінару взяли участь Максимова Г.М., заввідділом обкому профспілки, Муравська І.О., голова Кривоозерської районної організації Профспілки працівників освіти, координатор семінару; Майстренко С. І., голова Южноукраїнської міської організації Профспілки працівників освіти;  Фасій К.В., голова Врадіївської районної організації Профспілки працівників освіти; Вороніна Л.П., голова Первомайської районної організації Профспілки працівників освіти; Остапенко Г.Ф. начальник управління освіти Первомайської міської ради.

        Про стан галузі «Освіта» у Первомайську проінформувала начальник управління освіти Остапенко Г.Ф., а голова Первомайської міської організації профспілки працівників освіти  Сисоєва І.В. презентувала досвід роботи з теми «Робота первинної профспілкової організації як показник ефективності діяльності міської організації профспілки».

        У ході семінару учасники створили «килимок думок» про мотивацію та її необхідність для збільшення профспілкового членства; пройшли навчання основам органайзингу.

        Значну практичну спрямованість мала запропонована профактиву ділова гра за кейс-методом «Основні повноваження профспілкового активу, які сприяють ефективній реалізації завдань Профспілки».

        Крім того, для учасників заходу було проведено наратив «Вплив лідера на формування мотивації»  та презентовано досвід роботи профкому ДНЗ №4 щодо форм і методів інформування членів Профспілки.

        Отже, учасники заходу отримали багато корисної інформації, відкрили нові форми роботи зі спілчанами, активно попрацювали і просто гарно й насичено провели час.

     


Шануємо Учителя свого!

        Відповідно до плану роботи обкому Профспілки на 2017 рік протягом квітня-травня проходить обласний конкурс на кращий матеріал з теми  «Шануємо Учителя свого!». Участь у міському етапі зазначеного конкурсу взяли дев’ять загальноосвітніх закладів.   Пропонуємо Вашій увазі надані матеріали.

ЗОШ№3         ЗОШ№4          ЗОШ№5         ЗОШ№7

ЗОШ№9         ЗОШ№11          ЗОШ№12         ЗОШ№15        Гімназія


Проект Трудового кодексу України вийшов на фінішну пряму

        15 березня 2017 року профільний Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув пропозиції тристоронньої робочої групи щодо врахування поправок народних депутатів до проекту Трудового кодексу №1658 під час підготовки його до другого читання.

        Спільний представницький орган всеукраїнських профоб’єднань голосами чотирьох із п’яти об’єднань підтримав проект Кодексу, схвалений у першому читанні, і делегував своїх представників до складу тристоронньої робочої групи з підготовки проекту до другого читання. 14 березня було проведено узгоджувальну нараду сторін соціального діалогу, на якій було розглянуто низку пропозицій від профспілок, роботодавців та Міністерства соціальної політики України щодо яких було також прийнято окремі рішення. У нараді взяли участь співголова робочої групи Комітету від профспілок Сергій Українець та Голова ФПУ Григорій Осовий.

        У проекті збережено переважну більшість норм, які дозволяють захистити права працівника за допомогою професійних спілок, розширено громадський контроль профспілки за додержанням трудового законодавства та роль колективних договорів. Також враховані пропозиції Профспілки щодо неврахування під час обчислення заробітної плати деяких виплат, з тим щоб забезпечити більш високий рівень гарантій мінімальної заробітної плати для працівника, та внесено додаткове право працівника відмовитися від виконання роботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі.

         Профспілкові об’єднання, Федерація профспілок України ще раз проведуть детальну експертну оцінку проекту, обговорення з профспілковим активом питань реалізації завдяки народним депутатам поправок, які не знайшли підтримки двох інших сторін діалогу.

        Після опрацювання Головним юридичним управлінням Верховної Ради України проект передається профільним Комітетом для розгляду Верховною Радою України орієнтовно у травні – червні 2017 року.

 

( За матеріалами сайту обкому)


Звіт про діяльність Профспілки працівників освіти і науки України у 2016 році

        На початку нового року Профспілка працівників освіти і науки України традиційно підбиває підсумки та аналізує здобутки року, що минув. 2016 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

        Профспілка працівників освіти і науки України у 2016 році підтвердила свою репрезентативність та отримала відповідне Свідоцтво. За словами Голови Профспілки Георгія Труханова Свідоцтво про репрезентативність – це є визнання державою повноважень Профспілки і ще один важіль до вирішення проблем освітян шляхом ефективного соціального діалогу на найвищому рівні.

        Маючи в своєму арсеналі певні здобутки, Профспілка й надалі вважає, що переговорний процес є найбільш перспективним і конструктивним видом соціального партнерства. Знаковою подією в цьому напрямі стало підписання у листопаді 2016 року разом з Міністерством освіти і науки України нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки. Свої підписи під документом поставили Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і Голова Профспілки Георгій Труханов.

        Увесь 2016 рік Профспілка брала активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі. Значна частина наших пропозицій врахована під час їх схвалення та затвердження.

        Заблоковано низку законопроектів, якими передбачалося звуження та погіршення трудових прав працівників освіти, а також діяльності профспілок.

        Профспілкою зроблено акцент на збереженні робочих місць для педагогів при оптимізації мережі закладів освіти та створенні опорних шкіл.

        Збільшено обсяги фінансування освіти. Місцевим бюджетам виділено додаткові кошти за рахунок резерву освітньої субвенції на обов’язкові виплати із заробітної плати, погашення її заборгованості, придбання шкільних автобусів, оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання, поповнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів.

        Завдяки спільним діям збільшено обсяги освітньої субвенції з 44 844 696,5 тисяч гривень у 2016 році до 52 593 109,7 тисяч гривень у 2017 році, або на 7 748 413,2 тисяч гривень, які спрямовуватимуться виключно на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, до якої не включено видатки на їх утримання.

        У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено додаткову дотацію з державного бюджету обласним, районним бюджетам та бюджетам ОТГ на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у обсязі 14,9 мільярда гривень, які мають спрямовуватися у першу чергу на оплату праці з нарахуваннями непедагогічних працівників, оплату комунальних послуг загальноосвітніх та інших навчальних закладів.

       Обласним бюджетам передбачено 392,97 мільйона гривень на видання, придбання, зберігання, доставку підручників і посібників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які в минулому році передбачалися лише для учнів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені у сумі 38,3 мільйона гривень.

        Передбачено 50 мільйонів гривень на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів.

        Передбачено субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у розмірі 209,5 мільйона гривень. Запроваджено нову бюджетну програму «Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах за професіями загальнодержавного значення», за якою передбачено фінансування в обсязі 169,6 мільйона гривень.

        Забезпечено дворазове зростання заробітної плати працівників з травня та грудня 2016 року. Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників збільшився з 2193 до 2630 гривень, а науково-педагогічних працівників – з 3806 до 4566 гривень, або на 20 %.

        У минулому році мінімальна заробітна плата збільшилася з 1113 до 1600 гривень, а розрив між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом ЄТС скоротився з 328 до 265 гривень.

        Активна діяльність Профспілки спряла прийняттю Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2017 року розмірів ставок заробітної плати та посадових окладів педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих будинків, шкільних відділень навчально-виховних комплексів, професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують надання загальної середньої освіти, на 2 тарифні розряди.

       Підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам інших типів навчальних закладів та установ освіти передбачено з 1 вересня 2017 року. Надано право органам місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення посадових окладів педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, методичних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, у більш ранні терміни.

       З 1 січня 2017 року вдвічі збільшено розмір мінімальної заробітної плати, яку законом «Про державний бюджет України на 2017 рік» затверджено на рівні 3200 гривень.

       Прийнято Урядову постанову, відповідно до якої розміри посадових окладів усіх працівників навчальних закладів та установ освіти визначаються виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1600 гривень, що забезпечить їх зростання на 20 %.

       Середній розмір посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних працівників, спеціалістів, робітників навчальних закладів та установ освіти з урахуванням доплати до розміру мінімальної заробітної плати збільшився з січня 2017 року порівняно з груднем 2016 року на 44 відсотки.

       Зобов’язано керівників навчальних закладів, установ, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників, результатів їхньої роботи.

       Для прикладу реалізація таких рішень забезпечить вчителю-філологу найвищої кваліфікаційної категорії, який має педагогічне звання «вчитель-методист», здійснює класне керівництво, проводить перевірку письмових робіт, завідує навчальним кабінетом і отримує надбавку за педстаж та престижність праці у повному обсязі, нарахування заробітної плати за тижневу норму годин на ставку у розмірі 9039 гривень.

       Зросли обсяги видатків загального фонду Міністерству освіти і науки України. Їх збільшено у 2017 році на 5,4 мільярда гривень, тобто на 30,6 %. Видатки загального фонду на підготовку кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації, до яких не включено видатки стипендіального фонду, збільшено до 12, 044 мільярда гривень проти 11, 424 мільярда гривень у 2016 році, або на 620,8 мільйона гривень.

      Враховуючи обсяги стипендіального фонду, видатки для вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації збільшилися на 5,6 мільярда гривень.

      Активною була участь Профспілки у законотворчому процесі й при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси осіб, які навчаються – студентства України.

       При намаганнях запровадження законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)» вдалося відстояти позицію щодо неприйняття норми про виплату академічної стипендії за рахунок соціального фонду у розмірі не менше як п’ятнадцяти і не більше як двадцяти відсоткам студентів, а також позбавлення студентів першого семестру першого року навчання академічні стипендії.

       Завдяки проведенню широкої кампанії проти скасування академічних стипендій вдалося відстояти позицію щодо збереження права студентів на її отримання.

       Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення» цей показник встановлюється у відсотках у діапазоні від 40 до 45 % фактичної кількості студентів денної форми навчання. Право на отримання академічної стипендії забезпечено студентам І курсу першого року навчання до першого семестрового контролю на підставі конкурсного бала, отриманого ними під час вступу до навчального закладу.

        У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 3,99 мільярда гривень на академічну проти передбачених у проекті ДБУ 2017 за бюджетною програмою «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» 2 мільярдів гривень.

       З 1 вересня 2017 року виплату соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів буде здійснювати через свої місцеві органи Міністерство соціальної політики України, видатки на виплату якої передбачено в обсязі 0,99 мільярда гривень.

        Збільшилися й безпосередньо розміри стипендій.

       Для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації її розмір складає – 1100 гривень, а підвищений за окремими спеціальностями – 1400 гривень; для студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації відповідно – 830 та 1056 гривень на місяць. Учням професійно-технічних навчальних закладів вона виплачуватиметься у розмірі 415 гривень на місяць.

      Підвищено й розміри соціальних стипендій. Для учнів професійно-технічних навчальних закладів – це 377 гривень, для студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації – 750 гривень, для III-IV рівнів акредитації – 1000 гривень на місяць.

      Соціальна стипендія для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, виплачуватиметься учням професійно-технічних навчальних закладів у розмірі 1000 гривень, а студентам – 2000 гривень.

      Проте не всі питання Профспілка вирішувала шляхом переговорів та соціального діалогу. У 2016 році Профспілка очолювала протестні рухи спілчан та виходила на активні маніфестації.

      Так, у квітні відбулася попереджувальна студентська акція протесту, на якій студенти вищих навчальних закладів звернулися до влади із закликом припинити наступ на їхні соціально-економічні права, гарантовані законодавством. І протягом усього року студенти активно відстоювали свої права та стипендіальне забезпечення та якісну освіту, шляхом активних дій у столиці та багатьох інших містах України.

       Підтримуючи солідарні дії Федерації профспілок України у липні 2016 року освітяни вийшли на Всеукраїнський марш протесту та мітинги біля Уряду і Верховної Ради України у зв’язку із шоковим підвищенням ціни на газ і комунальні тарифи.

       У листопаді 2016 року майже 15 тисяч освітяни вийшли на пікет у Києві проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги. Солідарну участь у пікетуванні взяли майже усі територіальні організації Профспілки, з різних куточків України.

       Грудень 2016 року запам’ятався мітингом проти зростання цін і тарифів під Верховною Радою України, до активних дій ФПУ долучилися освітяни із багатьох областей країни.

       І завдяки цим діям, спільним зусиллями, консолідованій позиції у переговорах та співпраці з соціальними партнерами Профспілці вдалося досягнули означених цілей та зрушень у освітянській галузі.

       У 2017 році перед усіма нами стоїть велика робота і від нашої з вами єдності, активності й наполегливості залежить майбутнє освіти країни і кожного освітянина.

 

За матеріалами офіційного сайту

Профспілки працівників освіти і науки України.

       


Підбито підсумки роботи обласної Профспілки у 2016 році!!!

       

         18 січня 2016 року відбулось розширене засідання президії обласного комітету Профспілки. Членами президії було обговорено цілий ряд актуальних питань.

        Голова обласної організації Профспілки В.М. Оборонько підбила підсумки роботи обласної організації за 2016 рік. Затверджено план роботи на 2017 рік, розглянуто структуру та стан профспілкового членства в обласній організації Профспілки, внесено зміни і доповнення до Положення обласного огляду – конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію.

Вхід на сайт
Пошук

Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Навчальні заклади міста у WEB-просторі
Архів записів

 Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz