Понеділок, 01.05.2017, 05:36
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна Новини, актуальна інформаціяРеєстраціяВхід
Вітаємо Вас на сайті Управління освіти Первомайської міської ради!!!.
Меню сайта
Статистика сайту

Проект Трудового кодексу України вийшов на фінішну пряму

        15 березня 2017 року профільний Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув пропозиції тристоронньої робочої групи щодо врахування поправок народних депутатів до проекту Трудового кодексу №1658 під час підготовки його до другого читання.

        Спільний представницький орган всеукраїнських профоб’єднань голосами чотирьох із п’яти об’єднань підтримав проект Кодексу, схвалений у першому читанні, і делегував своїх представників до складу тристоронньої робочої групи з підготовки проекту до другого читання. 14 березня було проведено узгоджувальну нараду сторін соціального діалогу, на якій було розглянуто низку пропозицій від профспілок, роботодавців та Міністерства соціальної політики України щодо яких було також прийнято окремі рішення. У нараді взяли участь співголова робочої групи Комітету від профспілок Сергій Українець та Голова ФПУ Григорій Осовий.

        У проекті збережено переважну більшість норм, які дозволяють захистити права працівника за допомогою професійних спілок, розширено громадський контроль профспілки за додержанням трудового законодавства та роль колективних договорів. Також враховані пропозиції Профспілки щодо неврахування під час обчислення заробітної плати деяких виплат, з тим щоб забезпечити більш високий рівень гарантій мінімальної заробітної плати для працівника, та внесено додаткове право працівника відмовитися від виконання роботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі.

         Профспілкові об’єднання, Федерація профспілок України ще раз проведуть детальну експертну оцінку проекту, обговорення з профспілковим активом питань реалізації завдяки народним депутатам поправок, які не знайшли підтримки двох інших сторін діалогу.

        Після опрацювання Головним юридичним управлінням Верховної Ради України проект передається профільним Комітетом для розгляду Верховною Радою України орієнтовно у травні – червні 2017 року.

 

( За матеріалами сайту обкому)


Звіт про діяльність Профспілки працівників освіти і науки України у 2016 році

        На початку нового року Профспілка працівників освіти і науки України традиційно підбиває підсумки та аналізує здобутки року, що минув. 2016 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

        Профспілка працівників освіти і науки України у 2016 році підтвердила свою репрезентативність та отримала відповідне Свідоцтво. За словами Голови Профспілки Георгія Труханова Свідоцтво про репрезентативність – це є визнання державою повноважень Профспілки і ще один важіль до вирішення проблем освітян шляхом ефективного соціального діалогу на найвищому рівні.

        Маючи в своєму арсеналі певні здобутки, Профспілка й надалі вважає, що переговорний процес є найбільш перспективним і конструктивним видом соціального партнерства. Знаковою подією в цьому напрямі стало підписання у листопаді 2016 року разом з Міністерством освіти і науки України нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки. Свої підписи під документом поставили Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і Голова Профспілки Георгій Труханов.

        Увесь 2016 рік Профспілка брала активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі. Значна частина наших пропозицій врахована під час їх схвалення та затвердження.

        Заблоковано низку законопроектів, якими передбачалося звуження та погіршення трудових прав працівників освіти, а також діяльності профспілок.

        Профспілкою зроблено акцент на збереженні робочих місць для педагогів при оптимізації мережі закладів освіти та створенні опорних шкіл.

        Збільшено обсяги фінансування освіти. Місцевим бюджетам виділено додаткові кошти за рахунок резерву освітньої субвенції на обов’язкові виплати із заробітної плати, погашення її заборгованості, придбання шкільних автобусів, оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання, поповнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів.

        Завдяки спільним діям збільшено обсяги освітньої субвенції з 44 844 696,5 тисяч гривень у 2016 році до 52 593 109,7 тисяч гривень у 2017 році, або на 7 748 413,2 тисяч гривень, які спрямовуватимуться виключно на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, до якої не включено видатки на їх утримання.

        У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено додаткову дотацію з державного бюджету обласним, районним бюджетам та бюджетам ОТГ на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у обсязі 14,9 мільярда гривень, які мають спрямовуватися у першу чергу на оплату праці з нарахуваннями непедагогічних працівників, оплату комунальних послуг загальноосвітніх та інших навчальних закладів.

       Обласним бюджетам передбачено 392,97 мільйона гривень на видання, придбання, зберігання, доставку підручників і посібників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які в минулому році передбачалися лише для учнів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені у сумі 38,3 мільйона гривень.

        Передбачено 50 мільйонів гривень на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів.

        Передбачено субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у розмірі 209,5 мільйона гривень. Запроваджено нову бюджетну програму «Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах за професіями загальнодержавного значення», за якою передбачено фінансування в обсязі 169,6 мільйона гривень.

        Забезпечено дворазове зростання заробітної плати працівників з травня та грудня 2016 року. Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників збільшився з 2193 до 2630 гривень, а науково-педагогічних працівників – з 3806 до 4566 гривень, або на 20 %.

        У минулому році мінімальна заробітна плата збільшилася з 1113 до 1600 гривень, а розрив між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом ЄТС скоротився з 328 до 265 гривень.

        Активна діяльність Профспілки спряла прийняттю Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2017 року розмірів ставок заробітної плати та посадових окладів педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих будинків, шкільних відділень навчально-виховних комплексів, професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують надання загальної середньої освіти, на 2 тарифні розряди.

       Підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам інших типів навчальних закладів та установ освіти передбачено з 1 вересня 2017 року. Надано право органам місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення посадових окладів педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, методичних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, у більш ранні терміни.

       З 1 січня 2017 року вдвічі збільшено розмір мінімальної заробітної плати, яку законом «Про державний бюджет України на 2017 рік» затверджено на рівні 3200 гривень.

       Прийнято Урядову постанову, відповідно до якої розміри посадових окладів усіх працівників навчальних закладів та установ освіти визначаються виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1600 гривень, що забезпечить їх зростання на 20 %.

       Середній розмір посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних працівників, спеціалістів, робітників навчальних закладів та установ освіти з урахуванням доплати до розміру мінімальної заробітної плати збільшився з січня 2017 року порівняно з груднем 2016 року на 44 відсотки.

       Зобов’язано керівників навчальних закладів, установ, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників, результатів їхньої роботи.

       Для прикладу реалізація таких рішень забезпечить вчителю-філологу найвищої кваліфікаційної категорії, який має педагогічне звання «вчитель-методист», здійснює класне керівництво, проводить перевірку письмових робіт, завідує навчальним кабінетом і отримує надбавку за педстаж та престижність праці у повному обсязі, нарахування заробітної плати за тижневу норму годин на ставку у розмірі 9039 гривень.

       Зросли обсяги видатків загального фонду Міністерству освіти і науки України. Їх збільшено у 2017 році на 5,4 мільярда гривень, тобто на 30,6 %. Видатки загального фонду на підготовку кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації, до яких не включено видатки стипендіального фонду, збільшено до 12, 044 мільярда гривень проти 11, 424 мільярда гривень у 2016 році, або на 620,8 мільйона гривень.

      Враховуючи обсяги стипендіального фонду, видатки для вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації збільшилися на 5,6 мільярда гривень.

      Активною була участь Профспілки у законотворчому процесі й при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси осіб, які навчаються – студентства України.

       При намаганнях запровадження законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)» вдалося відстояти позицію щодо неприйняття норми про виплату академічної стипендії за рахунок соціального фонду у розмірі не менше як п’ятнадцяти і не більше як двадцяти відсоткам студентів, а також позбавлення студентів першого семестру першого року навчання академічні стипендії.

       Завдяки проведенню широкої кампанії проти скасування академічних стипендій вдалося відстояти позицію щодо збереження права студентів на її отримання.

       Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення» цей показник встановлюється у відсотках у діапазоні від 40 до 45 % фактичної кількості студентів денної форми навчання. Право на отримання академічної стипендії забезпечено студентам І курсу першого року навчання до першого семестрового контролю на підставі конкурсного бала, отриманого ними під час вступу до навчального закладу.

        У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 3,99 мільярда гривень на академічну проти передбачених у проекті ДБУ 2017 за бюджетною програмою «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» 2 мільярдів гривень.

       З 1 вересня 2017 року виплату соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів буде здійснювати через свої місцеві органи Міністерство соціальної політики України, видатки на виплату якої передбачено в обсязі 0,99 мільярда гривень.

        Збільшилися й безпосередньо розміри стипендій.

       Для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації її розмір складає – 1100 гривень, а підвищений за окремими спеціальностями – 1400 гривень; для студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації відповідно – 830 та 1056 гривень на місяць. Учням професійно-технічних навчальних закладів вона виплачуватиметься у розмірі 415 гривень на місяць.

      Підвищено й розміри соціальних стипендій. Для учнів професійно-технічних навчальних закладів – це 377 гривень, для студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації – 750 гривень, для III-IV рівнів акредитації – 1000 гривень на місяць.

      Соціальна стипендія для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, виплачуватиметься учням професійно-технічних навчальних закладів у розмірі 1000 гривень, а студентам – 2000 гривень.

      Проте не всі питання Профспілка вирішувала шляхом переговорів та соціального діалогу. У 2016 році Профспілка очолювала протестні рухи спілчан та виходила на активні маніфестації.

      Так, у квітні відбулася попереджувальна студентська акція протесту, на якій студенти вищих навчальних закладів звернулися до влади із закликом припинити наступ на їхні соціально-економічні права, гарантовані законодавством. І протягом усього року студенти активно відстоювали свої права та стипендіальне забезпечення та якісну освіту, шляхом активних дій у столиці та багатьох інших містах України.

       Підтримуючи солідарні дії Федерації профспілок України у липні 2016 року освітяни вийшли на Всеукраїнський марш протесту та мітинги біля Уряду і Верховної Ради України у зв’язку із шоковим підвищенням ціни на газ і комунальні тарифи.

       У листопаді 2016 року майже 15 тисяч освітяни вийшли на пікет у Києві проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги. Солідарну участь у пікетуванні взяли майже усі територіальні організації Профспілки, з різних куточків України.

       Грудень 2016 року запам’ятався мітингом проти зростання цін і тарифів під Верховною Радою України, до активних дій ФПУ долучилися освітяни із багатьох областей країни.

       І завдяки цим діям, спільним зусиллями, консолідованій позиції у переговорах та співпраці з соціальними партнерами Профспілці вдалося досягнули означених цілей та зрушень у освітянській галузі.

       У 2017 році перед усіма нами стоїть велика робота і від нашої з вами єдності, активності й наполегливості залежить майбутнє освіти країни і кожного освітянина.

 

За матеріалами офіційного сайту

Профспілки працівників освіти і науки України.

       


Підбито підсумки роботи обласної Профспілки у 2016 році!!!

       

         18 січня 2016 року відбулось розширене засідання президії обласного комітету Профспілки. Членами президії було обговорено цілий ряд актуальних питань.

        Голова обласної організації Профспілки В.М. Оборонько підбила підсумки роботи обласної організації за 2016 рік. Затверджено план роботи на 2017 рік, розглянуто структуру та стан профспілкового членства в обласній організації Профспілки, внесено зміни і доповнення до Положення обласного огляду – конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію.

       За встановленими показниками визначено рейтинг районних, міських організацій Профспілки за підсумками роботи у 2016 році та нагороджено переможців. І місце посіла Арбузинська районна організація Профспілки (голова Н.А. Михайлик), ІІ місце в рейтинговій оцінці діяльності профспілкових організацій області у міста Первомайськ (голова І.В.Сисоєва). Кривоозерська районна організація Профспілки (голова І.О. Муравська) отримала ІІІ місце.

   Загальновідомо, що все в житті починається з малого: уваги, доброти, тепла, співчуття, підтримки, взаємодопомоги. І все це об’єднується у наше буденне життя, нашу спільну щоденну працю. Тож бажаємо Профспілці конструктивної та творчої співпраці з соціальними партнерами і вітаємо наших спілчан з високою нагородою! 


Профспілки вимагають гідного життя для людей:всеукраїнська акція протесту

      8 грудня 2016 року в Києві Федерацією профспілок України проведено Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників й інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги.

        Акція проводилася з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення. У мітингу біля Верховної Ради України взяли участь тисячі спілчан з усіх регіонів України, представники трудових колективів різних галузей вітчизняної економіки.

Головне гасло акції: «ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ГІДНОГО ЖИТТЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ!»

На площі Конституції перед ВР пройшов мітинг, учасники якого вимагали від депутатів:

- встановити мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн. та забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті – 2017;

- знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням;

- провести реформу оплати праці, вилучити із законопроекту № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення та ін.

- забезпечити в Держбюджеті – 2017 кошти для встановлення І тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 млн. працівників бюджетної сфери;

- забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати;

- повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245. Мітинг завершився ухваленням Резолюції.

        У зазначеній Акції активну участь взяли і спілчани Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, у т.ч. голова профспілки освітян Первомайська.

 

 Відбувся VІ Пленум Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.  

     30 листопада 2016 року в приміщенні Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся VІ Пленум Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, на якому розглядалися важливі питання

1. Здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю у закладах та установах освіти області, правовий захист членів Профспілки.

2. Про вдосконалення сучасних комунікативних форм і методів роботи в інформаційному забезпеченні спілчан.

3. Про підсумки обласних конкурсів на кращий відеорепортаж про профспілкову роботу та на кращу первинну профспілкову організацію у 2016 році.

        У роботі пленуму взяли участь: Кремінь Тарас Дмитрович, народний депутат Верховної ради України, голова підкомітету з питань науки і освіти; Шуляр Василь Іванович, директор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; начальники управлінь і відділів освіти міськрад та райдержадміністрацій.

        У обговоренні питань порядку денного взяв участь і директор Первомайської ЗОШ №9 Слюсар Руслан Петрович, який поділився досвідом щодо співпраці адміністрації та профспілкового комітету закладу.

        На пленумі було підбито підсумки обласних конкурсів на кращий відеорепортаж про профспілкову роботу та на кращу у 2016 році первинну профспілкову організацію.

        Дипломами обкому профспілки нагороджені фіналісти конкурсів – первинні організації профспілки м. Первомайська: ДНЗ № 5 «Золота рибка» (голова профорганізації Тараненко Вікторія Миколаївна, завідувач Маслова Людмила Іванівна), ДНЗ-ЦРД №25 (голова профспілки Базильська Олена Іванівна, завідувач Константин Світлана Володимирівна), ДНЗ №30 (голова профспілки Тіщенко Марія Іванівна, завідувач Ядвічук Ірина Володимирівна), ЗОШ І-ІІІ ст. №16 (голова профспілки Бондаровська Світлана Миколаївна, директор Мочалова Ольга Іванівна).

        Пишаємося, що в обласному огляді - конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію у 2016 році І місце розділили первинна профспілкова організація Романобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Первомайського району та первинна профспілкова організація Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 (голова профкому Островська Ольга Пилипівна, директор Слюсар Руслан Петрович).

        Вітаємо наших колег з нагородою! Бажаємо невичерпної енергії у всіх добрих справах, відчуття повноти і неповторності життя, радості, миру, добра і благополуччя!

  

голова Первомайської міської організації

профспілки працівників освіти і науки Сисоєва І.В.


Перемогу здобули найкращі!​       

12 травня 2016 року на стадіоні ДЮСШ за ініціативи міської президії профспілки освітян Первомайська відбулася Спартакіада серед працівників галузі. В її урочистому відкритті взяли участь секретар міської ради Наталія Сабліна, начальник управління освіти міської ради Галина Остапенко, голова міської організації профспілки працівників освіти і науки Ірина Сисоєва та голова міської організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Сергій Поляков. З програмою проведення Спартакіади учасників ознайомив головний суддя Павло Рябикін.

        У спортивних змаганнях з легкої атлетики, настільного тенісу, шахів і дартсу взяли участь 20 колективів загальноосвітніх й позашкільних навчальних закладів та управління освіти міської ради. Незважаючи на присутність духу боротьби та суперництва, Спартакіада пройшла у веселій, дружній атмосфері, а перемогли – найкращі.

        Перше місце з легкої атлетики здобули представники дитячо-юнацької спортивної школи, друге місце у працівників НВК «ЗОШ I-II ст. №15-колегіум», третє – у спортсменів ЗОШ І-ІІІ ст. №1. В особистому заліку чемпіонами з легкої атлетики стали: Обіщан Олена – ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Кирилова Наталія – ЗОШ І-ІІІ ст. №16, Флакей Дмитро – ДЮСШ, Маслов Сергій – ЗОШ І-ІІІ ст. №12.

        Перемогу з настільного тенісу вибороли спортсмени гімназії, на другому місці працівники Станції юних натуралістів, на третьому – педагоги ЗОШ І-ІІІ ст. №3. В особистому заліку кращий результат показали: Пристинська Любов, ЗОШ І-ІІІ ст. №12, та Шкода Дмитро, управління освіти.

        З дартсу перше місце посіла команда ЗОШ І ст. №11, друге місце – НВК «ЗОШ I-II ст. №15 – колегіум», третє – МНВК. В особистому заліку чемпіонами стали: Колісниченко Анна – НВК «ЗОШ I-II ст. №15 – колегіум», Ковальчук Сергій – управління освіти.

        У змаганнях з шахів перемога у гімназії, на другому місці команда ЗОШ І-ІІІ ст. №5, на третьому місці – ЗОШ І-ІІІ ст. №3. В особистому заліку чемпіонами стали: Пачкова Анастасія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Саковський Сергій – ЗОШ І-ІІІ ст. №5.

        У загальному заліку перше командне місце у міській Спартакіаді посіла Первомайська гімназія (директор – Наталія Качура, голова ПК – Валентина Чернега). На другому місці команда ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ( керівник – Олена Руденко, голова ПК – Світлана Старшинська). Почесне третє місце у команди НВК «ЗОШ I-II ст. №15 – колегіум» (директор – Тетяна Погорєлова, голова ПК – Оксана Запорожчук).

        Переможці та призери Спартакіади були нагороджені грамотами від управління освіти і міської організації профспілки освітян, кубками – від Первомайської міської організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак». Учасників змагань оригінальними виступами привітали вихованці Дитячо-юнацького центру національного відродження.

Вхід на сайт
Пошук

Календар
«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Навчальні заклади міста у WEB-просторі
Архів записів

 Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz